DUYURULAR

Strateji Geliştirme Başkanları İstişare Toplantısı Bakanlığımızda Gerçekleştirildi...

26 Eylül 2017


Strateji Geliştirme Başkanlıklarınca mütemadiyen bir araya gelinerek ‘’Kamu Kurumları ile İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi’’ kapsamında yapılan toplantı, bu defa Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Müsteşarımız Sayın Akif ÖZKALDI Başkanlığındagerçekleştirilen toplantıya; Cumhurbaşlığı Strateji Başkanı Yusuf KARALOĞLU,TBMM Strateji Geliştirme Başkanı Naim ÇOBAN, Başbakanlık Strateji GeliştirmeBaşkanı H. Halil AFŞARATA,  BakanlığımızStrateji Geliştirme Başkanı Seddar ATEŞ, Maliye ve Kalkınma Bakanlıklarınınilgili daire başkanları, sivil toplum kuruluşlarından KİDDER ve MAHUZDER inbaşkanları, bakanlığımız bağlı kuruluşları Strateji Geliştirme DaireBaşkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.


 

Müsteşarımız Sayın Akif ÖZKALDI açılış konuşmasında, kurumlararası veri ve bilgi paylaşımının önemine değinerek, bu tür toplantılarınyapılmasının gerekliliği konusunu vurguladı. Strateji Geliştirme BaşkanımızSayın Seddar Ateş’in sunumuyla, Bakanlığımız’da yürütülen veri yönetimiçalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Verilerin sistemlere tekamülettirilmesi ve bilgi.ormansu sisteminin çatısı altında toplanmasına dikkatçekildi. Oracle BI İş Zekası raporlama aracına aktarılan verilerden elde edilendinamik raporların canlı sunumu yapıldı.


Cumhurbaşkanlığı,Başbakanlık, TBMM strateji başkanları toplantıda konu ile alakalı görüş ve önerilerini dile getirdiler. 


Ayrıcaİhtisas Heyeti çalışmalarına da değinilen toplantıda, birlikte çalışabilme vekarşılıklı bilgi paylaşımının önemi vurgulanarak maliyet, zaman ve işgücübakımından sağlayacağı faydalar ele alındı.


Veriyönetimi hususunda kurumsal kapasitenin geliştirilmesi için mevcut durum ortayakonup, çalışmalarımızın diğer kurumlara da örnek teşkil edebileceği mütalaaedildi. Katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılıklı soru ve cevaplarla fikiralış verişinde bulunuldu.