BASIN AÇIKLAMASI VE TEKZİPLER

Sürmene Çamburnu Örtü Yangını İle Alakalı Yalan İddialar Görüntülerle İfşa Edildi...

06 Kasım 2017

Trabzon’un Sürmene İlçesi, Çamburnu Mevkiinde 7 Ocak 2017’de çıkan örtü yangınında ağaçların gövdelerinde kararmalar meydana gelse de canlılığını sürdürdükleri tespit edilmiştir.

Bazı basın yayın organlarında örtü yangının meydana geldiği alanda villa inşa edilmeye başlandığı şeklinde gerçekle alakası olmayan haberler yer almış ve bu haberler tarafımızdan mahkeme kararlarıyla tekzip edilmiştir.

Bu konuda kanıtlarıyla açıklama yapmamıza ve mahkeme kararıyla tekzip yayınlanmasına rağmen sekiz aydır yalan iddialar gündemi meşgul etmeye devam etmektedir.

Söz konusu kır evlerinin bulunduğu alan Çamburnu Tabiat Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Günübirlik bu ahşap kır evlerinin yapımına 29.09.2015 tarihinde onaylanan vaziyet planı doğrultusunda başlanmıştır. Yangından bir gün sonra çekilen görüntülerden kolaylıkla anlaşılacağı üzere örtü yangınının meydana geldiği saha ve yapıların yer aldığı alanın hiçbir alakası yoktur.

Mahkeme kararıyla yayınlanan tekziplere rağmen artık bayatlamış bu iddialar tekrar tekrar dillendirilmekte, ısrarla ve inatla halkın gözünün içine baka baka yalan söylenmektedir.

Gerçekleri yüce Türk milleti yakinen görüyor ve Bakanlığımızın ağaçlandırma çalışmalarını ve ormanları koruma konusundaki takdirlerini her defasında gösteriyor. Aydınlığa gözlerini kapatanlar bütün dünyanın karardığını sanırlar hâlbuki gerçek kendi dünyalarını kararttıklarıdır.

Basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız.